گوگل پلاس و حریم خصوصی کاربران

هم‌زمان با راه اندازی شبکه اجتماعی گوگل موسوم به گوگل پلاس، برخی از کاربرانی که امکانات آن را بررسی کرده‌اند، از نقض حریم شخصی خود به علت سوءاستفاده گوگل از این سرویس نگران هستند.
گوگل پلاس و   حریم خصوصی کاربران
به گزارشM.Nبه نقل از فارس، کارشناسان می‌گویند بخش تنظیمات مربوط به حریم شخصی در گوگل پلاس بسیار پیچیده و گیج کننده است و به نظر می‌رسد گوگل بعد از انتقادهای تندی که به علت مشکلات مشابه سرویس گوگل باز از آن به عمل آمد، هنوز در این زمینه درس کافی را نیاموخته و مجدداً اشتباهات گذشته را تکرار کرده است.

در بخش تنظیمات شخصی گوگل پلاس تصریح شده که تمامی فعالیت‌های کاربر اعم از اظهارنظرها، تعاملات با دیگر کاربران ثبت خواهد شد، اما توضیح داده نشده که ثبت و نگهداری این اطلاعات از سوی گوگل به طور دائمی انجام می‌شود یا بعد از مدتی گوگل این اطلاعات را از روی سرورهایش پاک می‌کند.

کاربرانی که با استفاده از گوشی‌های همراه به گوگل پلاس دسترسی پیدا می‌کنند با فرایند پیچیده تری مواجه هستند. در برنامه گوگل پلاس برای گوشی‌های هوشمند هشدار داده شده که گوگل اطلاعات مکانی کاربران این سرویس را جمع آوری می‌کند و کاربران برای استفاده از گوگل پلاس چاره ای جز پذیرش این امر ندارند.

به اشتراک گذاری اطلاعات با اشخاص و شرکت‌های ثالث و همین طور اپراتورهای همراه نکته دیگری است که کاربران گوگل پلاس را از هم اکنون نگران کرده است.
/ 0 نظر / 20 بازدید