سریع‌ترین حافظه‌های فاقد سینک خنک کننده

کینگ مکس سریع‌ترین حافظه‌های فاقد سینک خنک کننده دنیا را تولید کرد.
شرکت کینگ مکس چندی پیش حافظه‌های جدیدی تحت عنوان نانو را تولید کرد که در طراحی آنها از سینک خنک کننده استفاده نشده بود. ویژگی اصلی این حافظه‌های قدرتمند ابعاد کوچک و دمای کاری پایین آنها بود و از این نظر مورد توجه بسیاری از گیمرها و اورکلاکرهای حرفه‌ای قرار گرفت.

در اولین قدم مدل‌های ۱۶۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۲۰۰ مگاهرتز این حافظه‌ها وارد بازار شد. اخیرا نیز با تولد حافظه های ۲۴۰۰ مگاهرتزی، شرکت کینگ مکس گستره این سری از حافظه‌های خود را افزایش داده و حافظه نانو ۲۴۰۰ مگاهرتز را تولید و روانه بازار کرد.

این حافظه‌های DDR۳ در حال حاضر تنها حافظه‌های ۲۴۰۰ مگاهرتز موجود در دنیا هستند که از سینک خنک کننده در طراحی آنها استفاده نشده است. نکته قابل توجه اینجاست که به واسطه این طراحی منحصر به فرد، بازده دفع حرارت این حافظه‌ها ۱۰ درصد نسبت به نسل گذشته افزایش پیدا کرده است.

ولتاژ کاری این حافظه ۱.۶۵ ولت است و در عین حال پهنای باند ۱۹.۲ گیگابایت در ثانیه برای انتقال اطلاعات دارد که سرعت فوق‌العاده بالایی به شمار می‌رود.

رم‌های نانو کینگ مکس در گنجایش ۲ گیگابایتی و در بسته‌های دوتایی تولید شده‌اند و از نظر قیمت و کارایی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاربران حرفه‌ای به شمار می‌روند.
/ 0 نظر / 9 بازدید